Щороку понад 100 000 людей потрапляють до лікарень через гостре отруєння алкоголем тільки в Україні. Чисельність не зменшується, а скоріше збільшується. Якщо подивитись на кількість людей за віковими групами, то більшість з них були у віці від 20 до 30 років, а дехто був у віці до 20 років.
Причини гострого отруєння алкоголем
Коли ви п’єте велику кількість спиртних напоїв за короткий період часу, наприклад, під час запою, ваша печінка не може метаболізувати алкоголь, і кількість спирту в крові збільшується. У результаті рівень алкоголю в крові швидко зростає, що призводить до стану «коми». Це гостре алкогольне отруєння. У стадії коми свідомість затуманюється, відбувається параліч дихання, блювота застряє в горлі, що може призвести до летального результату. Тому фахівці б’ють на сполох, кажучи про те, що потрібна профілактика і своєчасне лікування алкоголізму в Рівне.
Симптоми та поведінка при гострому отруєнні алкоголем
Ви перебуваєте в групі ризику гострого алкогольного отруєння, якщо у вас спостерігаються такі симптоми:
- Помутніння свідомості, кома, зниження артеріального тиску, пригнічення дихання, нетримання сечі.
- Виражена гіперемія, відчуття печіння і пітливість обличчя та всього тіла.
- Серцебиття, утруднене дихання, біль у грудях, низький кров’яний тиск.
- Головний біль, неспокій, запаморочення, помутніння зору.
- Нудота/блювання, сухість у роті.
- Слабкість, гіпотонія, ортостатична гіпотензія (непритомність, що виникає при раптовому сидінні або вставанні).
- Втрата пам’яті (блекаут).
- Алкогольна гіпоглікемія. Вона може виникнути, якщо випити багато алкоголю після голодування понад 18 годин.
Крім того, можуть виникнути некроз м’язів, криваве блювання через шлункову кровотечу, а також травми та нещасні випадки через падіння.
Як боротися з гострим отруєнням алкоголем
Щоб запобігти гострому отруєнню алкоголем, важливо не зловживати спиртним. Однак, якщо ви або хтось поруч із вами відчуває будь-які з наступних симптомів, негайно зателефонуйте до швидкої допомоги:
- Втрата свідомості.
- Тіло холодне.
- Проблеми з диханням.
- Блювота великою кількістю крові або їжі.
- Нетримання сечі.
Ніколи не залишайте п’яну людину наодинці і не дозволяйте кому-небудь залишитися з нею. Крім того, блювота може піднятися назад і застрягти в горлі, спричиняючи задуху.
Якщо ви не можете контролювати вживання алкоголю, у вас може виникнути алкогольна залежність. Якщо у вас є сумніви, зверніться до реабілітаційного центру і почніть лікування алкоголізму.