Перші вінілові платівки

Перші вінілові платівки

Вінілові платівки з’явилися понад 120 років тому та успішно пройшли випробування часом, довели свою актуальність серед любителів музики та колекціонерів.Саме у них можна знайти унікальні колекції найкращих альбомів та виконавців, яким можуть позаздрити навіть великі магазини вінілових платівок.

Вінілова пластинка — символ двадцятого століття

На вінілі виросло не одно покоління. Він став відмінною ілюстрацією до виразу «Усе нове — це добре забуте старе». Спробуємо дізнатися, якими були перші платівки та як відбувався процес вдосконалення.

 1. Історію вінілу можна починати з фонографа, який Томас Едісон винайшов в далекому 1877 році. Принцип роботи фонографа був схожий на принцип роботи сучасних програвачів: голка рухалась по канавках на валику та відтворювалися звуки.
 2. Платівку в тому вигляді, в якому ми її знаємо, придумав Еміль Берлінер в 1897 році. 10 років він шукав ідеальний матеріал та обрав шелак — речовину, що нагадує віск, який виробляють тропічні комахи з Південної Азії.
 3. Перші платівки були діаметром 7 дюймів, на яких уміщалися аудіозаписи тривалістю не більше 2 хвилин. Потім з’явилися 12-дюймові та 10-дюймові платівки, що дозволило збільшити записи до 5 хвилин.
 4. Кожен діаметр платівки мав свою назву. 7-дюймові платівки називали міньйонами, 10-дюймові — грандами, а 12-дюймові — гігантами.
 5. Лише у 1903 році компанія «Одеон» знайшла спосіб зробити їх двосторонніми. До цього часу платівки записували лише на одній стороні.
 6. До середини 1960-х практично усі платівки вміщували в себе дві пісні, та продавали, як правило, у звичайних газетних конвертах без оформлення.
 7. Перші музичні альбоми тривалістю 40 хвилин з’явилися в середині 60-х років. Продавалися альбоми в яскравих конвертах з красивими обкладинками.
 8. Найбільше у світі вініловий завод “Мелодія” знаходився в СРСР та щорічно випускав близько 100 млн. платівок.
 9. Найдорожча платівка на сьогодні існує в єдиному екземплярі та оцінюється в 180 000 — 200 000 $. Вона належить Полу Маккартні.
 10. В 1977 році виготовлена та запущена в космос золота платівка, на якій записані зображення та звуки, які розповідають про життя на Землі.
 11. Щорічно в третю суботу квітня відзначається День музичного магазину, коли по всьому світу в магазинах вінілу надходить у продаж обмежений наклад рідкісних альбомів.
 12. З метою популяризації свята музики та привертання уваги до вінілу призначається посол свята зі світу музики. Функції музичних послів виконували найвідоміші світові виконавці.

Висновки

Вініл був та залишається вічною класикою, яка не підвладна технічному прогресу. Доказом цьому служить той факт, що інтернет-магазини вінілу щорічно продають тисячі платівок, які дарують поціновувачам музики найкращі часи життя.