Необхідне обладнання для СТО: класифікація та поради щодо його підбору

Необхідне обладнання для СТО: класифікація та поради щодо його підбору

Забезпечення автомайстерні надійним обладнанням — важливий крок, від якого залежить не тільки якість надання послуг, але й швидкість ремонту. Використання під час обслуговування якісного обладнання допоможе заробити хорошу репутацію серед клієнтів, а також напрацювати широку їх базу. На які інструменти та механізми звернути увагу у першу чергу — читайте нижче у матеріалі.

Головне обладнання для СТО: види та особливості

 

Під час підбору устаткування для автосервісу, важливо визначитись із головними інструментами, яке потрібно купити у першу чергу. Наприклад, якщо у СТО є кузовний цех, то обов’язковою є наявність у ньому такого обладнання:

 

  • Спеціальних кузовних стапелів та зворотніх молотків
  • Кліщів-затискачів
  • Вимірювальних кузовних систем
  • Тягових пристроїв

 

Також у кузовному відділі автомайстерні не обійтись без різних видів електроінструментів: дрилів та болгарок. Також важливо придбати пневмоінструмент: гайковерти, шліфувальні машинки та перфоратори.

 

Багато уваги слід приділити облаштуванню слюсарної ділянки. Її точна комплектація напряму залежить від виду автотранспорту, який буде обслуговуватись. Але до загального списку обладнання варто включити пристрої для відкачування відпрацьованого масла, підпірки, різні модулі для прокачування гальм, а також механізми, які зможуть витягувати випускні гази. Також до списку потрібно додати підйомні механізми, які забезпечать комфортний ремонт транспортних засобів. Підвити якість та швидкість виконання роботи допоможуть освітлювальні прилади.

Важливі прилади для діагностики

zoom-image

Автомобільний сканер — один із головних приладів, який повинен бути в кожній автомайстерні. Такий апарат дозволить швидко проаналізувати основну електричну “начинку” автомобіля, а також виявити наявність помилок. Завдяки використанню автомобільних сканерів, майстер зможе не тільки змінити режим відображення даних на інформаційній панелі, але й провести активацію обладнання.

 

Для кожної СТО необхідно придбати такі механізми:

 

  • Мотор-тестери
  • Коректори одометрів
  • Осцилографи
  • Стенди діагностування розвал-сходження
  • Гальмівні стенди

На що звернути увагу під час придбання обладнання для автомайстерні?

zoom-image

Ще на початковому етапі планування СТО, важливо визначити напрям діяльності. Наприклад, якщо це буде вузькоспеціалізований сервіс, немає сенсу брати велику кількість обладнання, використовуючи розстрочку та кредит. Не рекомендується купляти дешеве обладнання від невідомих виробників, краще віддати перевагу брендам із досвідом роботи понад 5 років. Значно розширити круг послуг, що надаються, а також виділитись серед найближчих конкурентів, допоможе додавання таких направлень: аерографії, тонування та встановлення охоронних систем.

 

Усе вищеописане устаткування для СТО від Launch та інших компаній ви зможете придбати на сайті інтернет-магазину Launch.ua